5199 Sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” kapsamında KOCAELI KOBI OSB sınırları içerisinde barınan sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili Kocaeli Büyüksehir Belediyesi’nin ve Dilovası Belediyesi’nin ve saha ekibimizin yardımlarıyla 01/09/2021 tarihinden itibaren beslenme, barınma, tedavi ve bakım ihtiyaçlarını karsılamakta oldugunuz sokak hayvanlarını sahiplenmek suretiyle parsel sınırlarınız içerisine almanız gerekmektedir. Sahipli hayvanlar yapılacak olan çalısmalara dahil edilmeyecektir.

Ayrıca mevcut sahipli hayvanlarınızı parsel sınırlarınız içerisinde tutmanız, barınak birimlerini ve beslenme kaplarını parsel sınırlarınız içerisine tasımanız gerekmektedir.

Çalısmalar kapsamında beslenme noktaları olusturulacak ve bu alanlarda sahipsiz sokak hayvanlarına Bölge Müdürlügümüzce temin edilen iyi kalitede kuru mama ile su, görevlendirilen personelimiz tarafından her gün dogru miktarda verilecektir.

Alanımız içerisinde belirlenen besleme noktaları dısında, refüj alanlarında, komsu parsellerde, kaldırım ve yesil alanlarda yemek artıklarının bırakılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Bu durum hem hayvanlarda hastalık ve zararlıların artmasına hem de çevre kirliligine sebep olmaktadır.

Yemek artıkları bırakmak suretiyle insan ve hayvan saglıgını tehlikeye sokan ve çevre kirliligi yaratan isletmelere uyarılar dogrultusunda Mütesebbis Heyet Kararınca KÖP (Kirlilik Önlem Payı) Bedeli tahakkuk edilecektir.

Konuyla ilgili gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi, proje kapsamında ki çalısmalarımıza yardımcı olmanızı önemle rica ederiz.